Południowa pierzeja oławskiego Rynku otwarta

- opublikowano: 04-07-2019

Mimo, że prace na południowej pierzei oławskiego Rynku zostały zakończone już wcześniej, to oficjalnie 4 lipca zostały zdjęte ogrodzenia budowlane z tej części rewitalizowanego terenu. Tak więc mieszkańcy Oławy mogą już dziś, na własne oczy i "stopy" ocenić pierwsze efekty tej inwestycji. Wprawdzie wysokie temperatury i nikła zieleń nie sprzyjają za bardzo spacerom, czy siedzeniu na ławce, to wszyscy mamy nadzieję, że stan ten zmieni się w niedalekiej przyszłości.

Jednocześnie ruszyły prace na pierzei północnej, co wiąże się z jej wyłączeniem z ruchu drogowego. Zamknięcie tej części mocno ogranicza ilość miejsc parkingowych dlatego też, kierowcom udającym się do ścisłego centrum polecamy parking przy ul. 11-Listopada na przeciwko Ośrodka Kultury. Droga piechotą do rynku zajmie dokładnie tyle czasu ile będziemy szukali miejsca do zaparkowania.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 26. )
31-07-2019 ~ do mieszkańca 2 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Demokracja ma to do siebie , ze każdy ma prawo do własnego zdania. Oczywiście , że urzędnicy , władza i ich rodziny będą bronić to co się dzieje w mieście, bo z tego mają ,,PAPU", ale róbcie to merytorycznie.
My jako mieszkańcy nie siedzący w nie czyjej kieszeni widzimy pewne niedoskonałości w poczynaniach władzy .
Basen przepłacony ( poprzedni szef inwestycji zapowiadał 15 baniek) jest 24 bańki -prawie tyle samo samo co za Termy!
Poprzednik złożył wniosek do sądu o ponad 7 baniek odszkodowania od wykonawcy Termów- sąd wniosek odrzucił, bo był źle napisany i póki co cisza jak po śmierci organisty?
Co dalej z roszczeniami, ile udało się odzyskać?
31-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy siedzący w kieszeni ratusza mogliby przestać obrażać tych, którzy nie podzielają BBSowej bylejakości i nepotyzmu? Jest w Oławie wiele osób, które widziały coś więcej niż rynek w Oławie i basen w Brzegu i zgodnie uważają, że potencjał miasta jest marnowany przez niedolną ekipę kolesi, która z mieszkańców Oławy uczyniła dojną krowę. Dobrze by było gdyby nieudolni karierowicze, którzy generalnie poza Oławą i Brzegiem nigdzie nie byli, nigdy w życiu nigdzie nie pracowali a utrzymują się jedynie ze stołów, które ktoś im dał za pilnowanie plakatów przestali obrażać uczciwych mieszkańców, bo ta 5 letnia kadencja skończy się szybciej niż przypuszczają.
30-07-2019 ~ Gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,, Ocenianie kobiety na wysokim stanowisku przez pryzmat braku urody ", krytykowanie wszelkich inicjatyw, starań, to po prostu zwykłe niewartościowe zachowania kilku internautów. Na szczęście jest ich niewielu. Na szczęście zdecydowana większość to mili, pozytywnie ludzie.
27-07-2019 ~ do mieszkańca 2 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież to od razu widać , że alboś ty urzędas, alboś ty członek BiBiSi bo wchodzisz w pewną część ciała aż dymi!
...Miasto rozwija się wspaniale, jest czysto, nowocześnie. Jedno z najlepiej rozwijających się miast w kraju.
Takimi słowami spieprzyłeś mi wieczór .
26-07-2019 ~ Do Mieszańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ratuszowy przekaz dnia? Wymyślcie coś nowego nieudacznicy. A jak tam sprawa podwójnej płatności za basen kryty? Coś udało się odzyskać czy też klapa? To w sumie nie wasze prywatne pieniądze, więc nie trzeba się starać nie?
26-07-2019 ~ Mieszkaniec 2 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,, Kobiet na wysokim stanowisku oceniana przez pryzmat braku urody to absurd". Oczywiście, że to absurd. Tak samo jak i ciągłe niezadowolenie grupki smutnych ze wszystkiego co kolwiek jest robione. Ludzie cieszcie się życiem, nie bądźcie zgorzkniali.Miasto rozwija się wspaniale, jest czysto, nowocześnie. Jedno z najlepiej rozwijających się miast w kraju.
25-07-2019 ~ Sportowcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dziękujemy Prezesie za dobre lata dla klu bu
22-07-2019 ~ Do Optymisty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Weź się nieudaczniku ratuszowy rusz z poza Oławy, weź sobie pojedź do Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa to zobaczysz rozwój j inwestycje. Już nie mówię o ruszeniu się poza granice kraju (chociażby do Czech) bo to wypadałoby jakiś język obcy chociaż znać, a tu widzę problemy z ojczystym.
Co do porównania z Brzegiem, z tego co pamiętam to Brzeg miał kryty basen z 15 jak nie więcej lat przed Oławą i tam z tego co słyszałem nikt 3 razy za projekt nie płacił (bo się przedawnił). Ponadto Brzeg ma obwodnicę, którą nieudolni wieczni kandydaci obiecują przy każdej okazji, Frischamann też w 2014 obiecywał i co?
22-07-2019 ~ Gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kobieta na wysokim stanowisku oceniana przez pryzmat braku urody to jakiś absurd.
22-07-2019 ~ do Optymisty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu przestań wazelinować, bo ci hemoroidy popękają na języku chwosty dostaniesz.
......nowoczesny basen, pełno inwestycji- gdzie (?), czyste zadbane miasto (?)
22-07-2019 ~ Optymista ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na urodę wpływu nie mamy, wszystko zależy od natury, więc należy darować sobie krytykę wyglądu zewnętrznego zwłaszcza u kobiety. Po drugie w Oławie naprawdę widać wspaniały rozwój miasta, basen nowoczesny, rynek prześliczny, pełno inwestycji, super miejsce do życia.Spokojne, nowoczesne, czyste, zadbane miasto. Zawsze znajdzie się garstka osób smutnych, które widzą wszystko w ciemnych barwach i wszystko krytykują.
22-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież wiadomo, że urzędnicy czy radni BBS-u mają święty obowiązek chwalić dokonania burmistrza, bo tak trzeba, to tak świecka tradycja, najlepiej w Rynku postawić szafę z komedii MIŚ aby można było składać pochwały i życzenia dla naszego burmistrza za dokonania dla miasta. Przykładem jest komentarz mieszkańca , że rynek jest najpiękniejszy w Polsce , dużo zieleni, ślicznie- Bareja miałby ubaw po pachy.
Czy ty mieszkańcu widziałeś Rynki we Wrocławiu, Brzegu czy Oleśnicy?
21-07-2019 ~ Tito ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy siedzący w kieszeni ratusza mogliby przestać obrażać tych, którzy nie podzielają BBSowej bylejakości i nepotyzmu? Jest w Oławie wiele osób, które widziały coś więcej niż rynek w Oławie i basen w Brzegu i zgodnie uważają, że potencjał miasta jest marnowany przez niedolną ekipę kolesi, która z mieszkańców Oławy uczyniła dojną krowę. Dobrze by było gdyby nieudolni karierowicze, którzy generalnie poza Oławą i Brzegiem nigdzie nie byli, nigdy w życiu nigdzie nie pracowali a utrzymują się jedynie ze stołów, które ktoś im dał za pilnowanie plakatów przestali obrażać uczciwych mieszkańców, bo ta 5 letnia kadencja skończy się szybciej niż przypuszczają.
20-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Basen oławski jest dla mieszkańców pobliskiego Brzegu wzorem do naśladowania. Oławski rynek jest śliczny. Dlaczego w naszym mieście jest kilka osób, które ze wszystkiego są niezadowolone? Ich życie jest przez to smutne tak jak i oni. Takich osób mi żal.Co powoduje, że są smutni? Dlaczego niektórzy oceniają kobietę na podstawie wyglądu zewnętrznego?Czasami osoba, która z wyglądu jest nieladna jest o wiele bardziej wartościowa i szlachetna od ładnej. Przed nami wybory. Zróbmy wszystko, aby nasze miasto dalej tak ładnie się rozwijało.Aby wszystkie smutne osoby z miasta odzyskały radość życia.Żeby nie traciły czasu na narzekanie, tylko cieszyły się każdym dniem!
19-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Oławie to obgaduja nawet kobietę za wygląd zewnętrzny a co dopiero za rynek.Zalosne !
11-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak na razie nowe ławki służą wieczorami do degustacji piwska i to jedyna atrakcja.
11-07-2019 ~ OLAV ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Piękny Rynek, świetne miejsce do wspólnej imprezy dla "STOP FABRYKOM ELEKTROLITÓW W GODZIKOWICACH" i "STOP MASZTOM TELEFONII KOMÓRKOWEJ W OŁAWIE". Czy w I dekada sierpnia to dobry termin?
09-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo ładny oławski rynek. Zielono, przyjemnie, ładnie, czyściutko. Oświetlenie super.
08-07-2019 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rynek to nie jest park aby było pełno zieleni.
Kiedyś było to miejsce handlu - targowiska - agora.
Teraz ma być to miejsce spotkań, defilad, pokazów i generalnie reprezentacyjne.
Chcesz zieleni to idź do parku za Oławką, tam dużo cienia i zieleni.
Mnie się forma Rynku podoba, wykonanie to trochę inna bajka.
08-07-2019 ~ do Mieszkańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ładny towar macie w tym ratuszu, jak ty w rynku widzisz "dużo zieleni"
07-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławski rynek jeden z najpiękniejszych w Polsce. Dużo zieleni, piękne oświetlenie. Jest ślicznie.
06-07-2019 ~ kobieta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jako kobieta chodząca w butach na obcasach jestem "zachwycona"" nową brukową nawierzchnią.... Wystarczyło mi do tej pory, że prawie nóg nie powykręcałam przechodząc obok banku PKO.
06-07-2019 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niestety oławski rynek wpisał się w, nie wiadomo czemu, panującą modę na kamienne lub niemal kamienne pustynie. Skoro będzie to teren wyłączony z ruchu ulicznego, to czy nie można było wygospodarować więcej miejsca na roślinność? Przecież w tej chwili jest to wielki grzejnik, który podnosi temperaturę o kilka stopni i akumuluje je na długo.
05-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tu nie chodzi o narzekanie bo jest nieporównywalnie lepiej jak przedtem tylko jak już robić to porządnie.
05-07-2019 ~ z Oławy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie narzekać! jest ładnie i będzie jeszcze lepiej :)
05-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podoba mi się bruk na całej powierzchni, ale ten kto zaakceptował latarnie to musiał mieć wybujałą fantazję. W innych zabytkowych miasteczkach wymieniają komunistyczne betonowe latarnie na nowoczesne nawiązujące do staromiejskiego rynku a u nas ? Przecież mamy w zasobach archiwalnych zdjęcia latarni z przed wojny kiedy cały rynek był wybrukowany a latarnie były gazowe- można było nawiązać do zabytkowych latarni z tamtych lat - można było tylko trzeba mieć wizję.
Po za tym mam pytanie; dla kogo te ławki bez oparcia? Co ma oznaczać kawałek powierzchni z ,,polnych kamieni" - ni przyszył ni przyłatał.

OSI - OLAWA.INFO - Południowa pierzeja oławskiego Rynku otwarta
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin