Pod naszym patronatem: XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaAkcja odkomarzania na terenie miasta Oława

- opublikowano: 11-06-2019

Akcja odkomarzania na terenie miasta Oława prowadzona jest co roku. Już od początku wiosny zwalczane są larwy komarów w większych zbiornikach wody stojącej. Na przełomie maja i czerwca zostały przeprowadzone opryski metodą naziemną w parku i na terenach zielonych.

Dziś zabiegi zwalczania komarów zamgławiaczem termicznym prowadzone będą w okolicach osiedli mieszkaniowych przylegających do rzeki Odry. W następnej kolejności odkomarzaniem tę metodą zostaną objęte pozostałe obszary miasta.

źródło: UM Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 21. )
24-06-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
wyobrazmy sobie, ze rzadzi po, ze sytuacja gospodarcza wyglada tak jak teraz a propagande prorzadowa uprawia tvp razem z gw i tvn, ze ue poklepuje nas po plecach a spoleczenstwo jest cool teczowe.. daje glowe, ze wiekszosc z tych co tyle zarzucaja pis siedzialaby cicho tak jak robila to przed 2015 nakarmiona "ciepla woda" tuska... tak, ze panie, panowie wiecej luzu i mniej hipokryzji
24-06-2019 ~ rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
dokładnie, to Rolf cały czas powtarza, że rządowi PiS nie udało się przez 4 lata zrobić tego czy tamtego, bo przez 8 wcześniejszych lat rządziła platforma, a prawda jest taka, że jedyne co im się udało to rozmontować TK.
Przed dojną zmianą w TK było rozpoznawanych ponad 100 spraw rocznie, teraz ledwie 50, w tym niektóre sprawy leżą tam już od kilku lat. Nie przeprowadzili żadnej obiecanej reformy, a to co wprowadzili doprowadziło jedynie do bałaganu (szkolnictwo - problem podwójnych roczników), zapaści (wymiar sprawiedliwości, który tak intensywnie reformują już ledwo ciągnie, a czas postępowań w sądach się wydłuża) i tragedii (służba zdrowia - ludzie umierający na SORach). Już nie wspomnę o ordynarnym lansie jak np: ostatnia sytuacja, kiedy minister Ziobro poinformowała o zatrzymaniu zabójcy z Mrowin zanim zrobiła to prokuratura i policja.
Na marginesie zostawię nowego szefa MSWiA, która o Katyniu dowiedziała się z "przedwojennych książek". Dojna zmiana jest to ewidentnie organizacja szkodząca Polsce i Polakom, zastanawiające jest, że największym jej orędownikiem jest tutaj człowiek, który posługuje się niemieckim paszportem, a z kraju wyjechał otrzymując paszport w czasach głębokiego PRL, kiedy za paszport trzeba było być abo lojalnym partyjniakiem albo w inny sposób się przyczynić do budowania siły władzy ludowej.
24-06-2019 ~ gość rodem z Polski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Człowieku kliknij sobie GOOLE i przestaniesz się egzaltować który rząd więcej doi kieszeni podatników na nagrody.
Tylko w 2017 roku rząd PiS wypłacił sobie nagrody dwunastokrotnie wyższe niż te, które w latach 2014-2015 przyznał sobie rząd PO-PSL - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Po ujawnieniu nagród rządu Beaty Szydło Najwyższa Izba Kontroli zdecydowała o prześwietleniu wynagrodzeń dla urzędników. Ustalenia NIK to 400-stronicowy dokument pod tytułem "Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2017 r.", do którego dotarli dziennikarze TVN24. Z raportu wynika, że wynagrodzenia pracowników budżetówki rosną systematycznie od 4 lat, rosną również kwoty przyznawanych im nagród. W 2014 roku urzędnikom sektora budżetowego przyznano 452 mln zł, a w 2017 - już 712 mln. zł, co oznacza wzrost o 23,5 proc. NIK porównała również nagrody wypłacane osobom na najwyższych stanowiskach państwowych. Izba ustaliła, że w 2014 i 2015 roku na premie dla nich wydano po 700 tys. zł, przy czym NIK zauważa, że w 2015 roku nagrody nie trafiły do ministrów i wojewodów, ale do szefów "innych jednostek centralnych". W 2016 roku na nagrody dla najwyższych urzędników państwowych przeznaczono już 3,5 mln. zł. NIK po obliczeniach wykazała, że w 2017 roku na nagrody dla VIP-ów przeznaczono dwunastokrotnie więcej pieniędzy niż w 2014 - 8,6 mln złotych.
24-06-2019 ~ Panie Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan pisze o ogrzewaniu starych kotletów, przecież to Pan i Pana ulubiona formacja ciągle powtarzacie, że przez 8 ostatnich lat, że to przez tamtych itd. To to już są naprawdę stare (mocno przeterminowane) wydarzenia. Dla Pana to co wygodne to można przypominać, to co nie - zasłona milczenia?
23-06-2019 ~ Do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Od 2005 roku pracuje w budzetówce, nigdy nie słyszałem o czymś takim jak nagrody czy premie kwartalne, a jedynym dodatkiem do wynagrodzenia jest nagroda roczna (trzynastka). Więc o czym pan Niemiec znowu bredzi?
23-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po pierwsze, „gościu”, to już bardzo stara historia, a jak mówi stare polskie przysłowie, odgrzewane kotlety niesmaczne. Po drugie, ministrowie rządu PO/PSL wypłacili sobie kilkakrotnie więcej nagród, niż ministrowie rządu PiS i jakoś poseł Brejza wtedy nie protestował. Może powiesz dlaczego wtedy nie protestował? Po trzecie, te „nagrody”, są wymysłem rządu PO/PSL, w miejsce wcześniejszych premii kwartalnych, które były częścią normalnego wynagrodzenia w całej budżetówce, nie pamiętasz? To się zamknij.
23-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Po co ta głupia dyskusja , zanim znowu chlapniesz odsyłam do przeglądarki GOOGLE i wystarczy wklepać - nagrody dla ministrów i jest tam odpowiedź na interpelacje nr 18119 posła Brejzy który ujawnił te dojenie.
Takie to ,,łgarstwo", że po tym ujawnieniu prezes nakazał zwrócić te nagrody na Caritas.
23-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Podobno”, czyli powtarzasz jakieś niesprawdzone plotki. To się fachowo nazywa „fake news”, a potoczne jest to zwyczajne łgarstwo POStkomunistów, którym rząd PiS nie pozwala już rozkradać majątku i budżetu państwa.
Zanim znowu chlapniesz jakieś POstkomunistyczne łgarstwo, sprawdź najpierw dokładnie w wiarygodnym źródle, kto i co dostał z budżetu i na co to zostało przeznaczone.
23-06-2019 ~ podatnik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podobno ponad 166 000 000 - tyle z kasy państwowej dostał duchowny biznesmen z Torunia?
Podobno 1,5 mln zl. poszły na nagrody dla ministrów(?) - im się ta kasa należała i jemu tyż!
DOBRA ZMIANA? :D :O ;) :)
22-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Do „do Mieszkańca”

Nazywanie dobrej zmiany „dojną zmianą” jest obelgą dla olbrzymiej większości społeczeństwa i dla demokratycznie wybranego rządu.

Widać, że nie masz zielonego pojęcia, na co przeznaczane są nasze podatki i po co w ogóle płacimy podatki. Skoro żyjesz w jakiejś społeczności i to społeczności demokratycznej i korzystasz z dróg, mostów, wiaduktów, z ochrony Policji, Straży Pożarnej, z ochrony armii, ze szkół i wielu, wielu innych dóbr i systemów społecznych finansowanych lub dofinansowywanych przez Państwo, to musisz na to płacić. Wynagrodzenia dla urzędników stanowią jakiś malutki promil budżetu państwa.

Program „Rodzina 500+” jest niczym innym, jak stosowanym od dawna w bardzo wielu państwach dodatkiem rodzinnym za trud i koszty wychowywania dzieci, czyli kolejnych generacji. Nazywanie tego „ochłapem”, jest obelgą dla wszystkich ludzi wychowujących dzieci i dla rządu PiS. To ty jesteś „ochłapem” ludzkości.

Poza tym, nie żaden „Pan” decyduje o dodatku rodzinnym, lecz demokratycznie wybrany rząd, na który ty pewnie nie głosowałeś, bo albo, jako „ochłap” ludzkości nie chciało ci się ruszyć tyłka z domu, alb głosowałeś na totalną opozycję, czyli na POstkomunistyczną mafię, która cię i nas wszystkich regularnie okradała na setki miliardów.
19-06-2019 ~ insekt ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podobno tych z dobrej zmiany i tych co ich popierają komary nie dziergają?
Jak oni to robią?
19-06-2019 ~ do Mieszkańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
cieszyłbym się gdybym mógł wieczorem wyjść z domu
widzisz ja po prostu nie jestem fanatykiem dojnej zmiany i mi nie wystarczy, żeby dobry pan rzucił ochłap w stylu 500 zł skoro sam pobiera kilkanaście razy więcej z moich podatków
18-06-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A to brak urody u kobiety, a to za ciepło, a to za zimno, a to za mało kamarów, a to za dużo i tak w nieskończoność... Niektórzy tylko lubią krytykować. Dajcie spokój, cieszcie się piękną pogodą i latem.
18-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Odezwały się demony przeszłości, dalej te skojarzenia z postkomuną, z komunistyczna propagandą a świat idzie do przodu.
18-06-2019 ~ Do rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A co nas obchodza dlugi gminy,my placimy caly czas podatki !A oni pobieraja wyplate.Oczekujemy konkretnych dzialan!Skoro zgodzil sie byc komisarzem .to niech spelnia swoje obowiazki w kazdym zakresie .nie tylko dlugi ale terazniejsze potrzeby mieszkancow gminy.
18-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...i tu pełna zgoda, im się te pieniądze po prostu należały!
16-06-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kownacki ze swoją mafią rozkradli budżet i tak zadłużyli gminę, że na nic nie ma pieniędzy. Komisarz musi najpierw pospłacać długi Kownackiego, jak np. ESV Siechnice, odbudować budżet i dopiero wtedy może realizować potrzeby gminy.

Pieprzenie, że „Komisarz będzie dbał o interesy rządu i jego budżet a nie o nas”, jest czystą komunistyczną załganą propagandą, bo rząd PiS udowodnił już po stokroć, że interesy tego rządu są tożsame z interesami społeczeństwa. To jest rząd, który służy społeczeństwu, a nie różnym mafiom i zagranicznym koncernom, jak to robiły rządy PO/PSL/SLD.

14-06-2019 ~ Marcel ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wójt tylko komisarz rządowy, którego żeście sami wybrali głosując na zawieszonego Kownackiego - no to macie co żeście chcieli. Komisarz będzie dbał o interesy rządu i jego budżet anie o was...
13-06-2019 ~ Karoling ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wójt ma to głeboko w poważaniu. Piszcie do Komisarza Pisu :* :*
13-06-2019 ~ do gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
snem niespokojnym !! !
12-06-2019 ~ gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Wójt śpi !! !!

OSI - OLAWA.INFO - Akcja odkomarzania na terenie miasta Oława

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin