Kolejna edycja Mitu i Historii za nami

- opublikowano: 14-05-2018

W sobotę 12 maja odbyła się kolejna edycja imprezy plenerowej „Mit i Historia”, niezwykłego wydarzenia kulturalnego, którego głównym bohaterem jest XII-wieczny pałac w Oleśnicy Małej. Nagły deszcz pokrzyżował nieco plany organizatorów. Warsztaty, które poprowadzili: Ryczynianie znad Odry oraz pani Krystyna Litwin z Klubu Seniora Magnolia z Marcinkowic, odbyły się zamiast w plenerze, na wiejskiej świetlicy. To tam m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej uczyli się m.in. tworzenia Motanek, czyli słowiańskich lalek dobrych życzeń. Po deszczu wyjrzało słoneczko, więc nie ominęło nas pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Grupę fascynatów historii po zakamarkach oleśnickiego pałacu oprowadził pan Stefan Synowiec. Zwiedziliśmy na co dzień niedostępne piwnice, sale oraz podziwialiśmy widoki z pałacowej wieży. Kilka minut po 18.00 w kościele św. Wawrzyńca odbył się koncert pieśni patriotycznej Doroty Baran-Błaszczyk. A w oranżerii pałacu Andrzej Czernik z teatru EkoStudio z Opola w sztuce „Baczyński” przedstawił nie tylko twórczość poety Pokolenia Kolumbów, ale także jego krótkie, tragiczne życie.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy, zwłaszcza panu Stefanowi Synowcowi, kierownikowi i podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej, pani Krystynie Litwin z Klubu Seniora „Magnolia” z Marcinkowic oraz Stowarzyszeniu – Ryczynianie znad Odry.

źródło: Gmina Oława
OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO - Koncert pieśni patriotycznej Doroty Baran-BłaszczykOSI - OLAWA.INFO - Baczyński - przedstawienie teatru EkoStudio z Opola


dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Kolejna edycja Mitu i Historii za nami

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin