Mit i Historia 2017

- opublikowano: 10-05-2017

6 Maja 2017 roku w Pałacu w Oleśnicy Małej odbyła się kolejna edycja imprezy plenerowej pt. „Mit i Historia”. W pięknej scenerii dwunastowiecznego pałacu w Oleśnicy Małej po raz dziewiąty odbyło się przedsięwzięcie kulturalne obejmujące teatr, muzykę i "obraz". Rok 2017 to wystawa fotografii - Barbary Gadomskiej pt. "Kolory Świata", koncert Kwartetu Jorgi z Poznania, pt. „ Uwolnione dźwięki” oraz coroczny punkt programu przyciągający z całego powiatu mieszkańców - spektakl pantomimy Teatru Formy . Co roku Teatr Formy przygotowuje ciekawe w swojej formie i treści otwarte w przestrzeni widowiska, których widownia jest nieodłącznym aktorem. Zapewne właśnie ta bliskość aktora, to niebanalne w swej formie dotknięcie sztuki, połączone z tematyką - zawsze nawiązującą do lokalnej historii miejsca w jakim żyjemy - przyciąga i zawsze zaskakuje. W tym roku spektakl nosił tytuł. „Angelus Silesius, czyli kuszenia Anioła Ślązaka”. Sztuka opowiadała o twórczości, nauce i życiu poety okresu baroku, mistyka, myśliciela, doktora nauki - Johannesa Schefflera.

Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje również koncert Kwartetu Jorgi z Poznania: „Uwolnione dźwięki” - muzyka zespołu sięga głęboko do słowiańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją. W Oleśnicy Małej wystąpili ojciec z synem: Maciej Rychły - instrumenty pasterskie oraz Waldemar Rychły - gitara, którzy uwolnili dźwięki jakie przetrwały na wielu obrazach. To żywa inspiracja malarstwem płynąca z tradycji, ubrana w interpretację bogatych emocji jej wykonawców. To spotkanie z malarstwem i muzyką było inspirującym doznaniem skłaniącym do jeszcze głębszej refleksji nad sztuką.

M.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Mit i Historia 2017

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin