Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

- opublikowano: 26-02-2017

130 osób wzięło udział w oławskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Miasto Oława już od kilku lat bierze udział w tym symbolicznym biegu organizowanym na terenie całego kraju, którego celem jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych dotyczących Żołnierzy Wyklętych. Symboliczny jest także dystans trasy, która od dwóch lat prowadziła przez oławski park miejski, jaki muszą pokonać biegacze - 1963 m co upamiętnią datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”. Udział w tym przedsięwzięciu ma charakter honorowy i nie tyle sam czas przebiegnięcia tego dystansu ma znaczenie co sam udział.

Patronat honorowy nad biegiem objął Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann.

Bieg był częścią oławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) obok niego prowadzono kwestę na rzecz renowacji miejsc spoczynku Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego.

1 marca m.in. z tej okazji o godz. 19:00 odbędzie się projekcja filmu "WiN Ostatnia Nadzieja" w Ośrodku Kultury w Oławie (ul. 11 Listopada 27).

Ponadto w dniach: 26 lutego - 4 marca na oławskim Rynku przy Ratuszu zostanie zainstalowana Wystawa Poświęcona Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 11. )
03-03-2017 ~ morze tak a moze nie ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Patriota inaczej ( sry, ale ten nik nadal mnie bawi ), moglbys wyjasnic jaka sciezka doszedles do tego co mna zawladnelo? Jakies dowody na postawiona teze? Co z tego co do tej pory napisalem nie jest prawda?

To ze nie popadam w paranoie jak czesc tu obecnych, ktorzy PIS potrafia obwinic za wszystkie niepowodzenia swego zycia, nie zwazajac na to ze fakty mowie nieco inaczej, nie znaczy ze nie mam krytycznego podejscia do tego co sie obecnie dzieje, tak po stronie prorzadzacej jak i proopozycyjnej.
03-03-2017 ~ Patriota inaczej ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,,morze tak a moze nie"- to że dobra zmiana zawładnęła twoim umysłem to twój problem i patriotki ale obwinianie dzisiaj tych którzy już nie rządzą ( podkreślam i bardzo dobrze!) tworzeniem w Polsce bezprawie i anarchi komunistycznej to zakrawa na kpinę albo problem tkwi w inteligencji?
:D
02-03-2017 ~ morze tak a moze nie ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Patriota inaczej, a z inteligencja jak? tez inaczej? ;)
02-03-2017 ~ Patriota inaczej ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,,Platforma,Nowoczesna, PSL i KOD cały czas tworzą w Polsce bezprawie i anarchię komunistyczną ,oni w dalszym ciągu są w okowach stalinowskiego komunizmu,ich działania prowadzą Polskę do utraty suwerenności".
Ale jesteś zabawna Patriotko - KUŃ kopytami wali sie po pusku ze śmichu! :*
02-03-2017 ~ morze tak a moze nie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jakby tak Wiekie Ksiestwo Miasto i Zakon Powiat zaczely wspolpracowac a nie strzelac fochy jak 3latki ( nie obrazajac tych ostatnich )... to wiele spraw wygladaloby i funkcjonowalo lepiej i taniej... niestety nie zanosi sie, termin kolejnej wojny zbliza sie nieublaganie...
02-03-2017 ~ Mieszkaniec. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najlepsze jest to że nie którzy na historii chcą sobie zrobić plusy w polityce w lokalnej społeczności. Gdzie bardzo dobrym przykładem jest organizacja Biegu Koguta i lansowanie swoich.
02-03-2017 ~ Patriotka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Platforma,Nowoczesna, PSL i KOD cały czas tworzą w Polsce bezprawie i anarchię komunistyczną ,oni w dalszym ciągu są w okowach stalinowskiego komunizmu,ich działania prowadzą Polskę do utraty suwerenności.
01-03-2017 ~ morze tak a moze nie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ISIS to 2xPIS tylko bez P.
przypadek? nie sądzę.
01-03-2017 ~ max ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A czy przypadkiem do CBOS też nie wstawili swoich ludzi poparcie 40% itp. a gdzie nie idę to wszyscy narzekają na PiS z reszta za ich działania zapłacimy wszyscy...
01-03-2017 ~ morze tak a moze nie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
zachłysnęliśmy się wolnością?

google: CBOS-sklonnosc-Polakow-do-emigracji-zarobkowej-najnizsza-od-8-lat
27-02-2017 ~ max ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wtedy małe oddziały walczyły z komunistami, a kto dzisiaj będzie walczył z katokomuną jak wszyscy ambitniejsi i młodzi wyjadą do wolnych państw. Historia właśnie zatacza koło...

OSI - OLAWA.INFO - Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin