Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | II Powiatowa Gala Talentów - ART-TALENT 2019 | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2017-11-16 ~ NNUN ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
7 2

Delegalizacja PO i Nowoczesnej


W całej Polsce od 01.12.2017. Patrioci Polscy będą zbierać podpisy o delegalizacji Platformy i Nowoczesnej
mamy nadzieję ,że Oławianie przyczynią się swoimi podpisami do doprowadzenia tych zdradzieckich partii do delegalizacji.
ilość ostatnich komentarzy: 33.
2018-01-05 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
widzisz kolego, gdybys sie mocniej przygladnal zauwazylbys, ze obie fraszki sa Kochanowskiego, ktory Gaska nazywa nadwornego blazna czterech krolow polskich... poziom dyskusji tego forum jest zaden wiec bycie tu blaznem lepiej sie sprawdza... gdybys mial jeszcze jakies blyskotliwe obserwacje, prosze bardzo, podziel sie nimi z "dworem"

2018-01-05 ~ Przyglądajacy się ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gość inteligentnie do błazna porównał.
....., a błazen nie widzi tego.

2018-01-05 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
TEMUŻ


Ośmdziesiąt lat (a to jest prawy wiek człowieczy)

Czekała śmierć, żeby był Gąska mówił g'rzeczy;

Nie mogła się doczekać, błaznem go tak wzięła

I tąż drogą, gdzie mądre zajmuje, pojęła.

Gąska, błaznuj ty przedsię; imię twe nie zginie,

Póki dzika i swojska gęś na świecie słynie.

2018-01-04 ~ Mariusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~ morze tak a moze nie
Poczytaj może to ..... , Konstytucja za trudna dla ciebie.

//staropolska.pl/renesans/jan_kochanowski/fraszki/fraszki_50.html


2018-01-04 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie

fakt, głupi pomysł z tą delegalizacją, lepiej poczytajmy konstytucję

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Delegalizacja PO i Nowoczesnej

2018-01-04 ~ Mariusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do NNUN

Uzupelnij link i otwórz stronę:

:/ /www.cda.pl/video/1393311c2

Puść go sobie od 29:00 do momentu rozstania się rozmówców ...... , potraktuj to jako zwiastun.
.... mała refleksja też się przyda.

Jak ci się spodoba , to obejrzyj od dechy do dechy.
Fajny , polecam.


2018-01-03 ~ Cezar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
..... , może i nie , ale buraków pełno.

2018-01-03 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
...strator, ...ator, ...ator

2018-01-03 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Halo
Jest tu Administrator?

2018-01-02 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
CD. o sytuacji bezdomnych w Oławie !

Proszę zauważyć , że w mojej wypowiedzi była jedynie troska o miejsce służące do ogrzania się ludzi bezdomnych . Skoro naszego miasta nie stać ( przy budżecie około 100 mln . ) na schronisko dla w/w , to zasugerowałem proste rozwiązanie tej kwestii , przez zorganizowanie tzw. OGRZEWALNI ,co jest rozwiązaniem relatywnie najtańszym . U.M, reprezentowany przez Panią , tworzy taką zbitkę słowną cyt. " Bezdomnym udzielana jest także pomoc rzeczowa – MOPS zapewnia odzież, a Caritas – ciepły posiłek. " ... Czyżbym się mylił , wydawało mi się że Caritas to katolicka organizacja charytatywna ? Tworząc taką zbitkę sugeruje Pani, że UM wywiązuje się ze swoich obowiązków. Argumentacja Pani sprowadza się do szukania powodu, aby wytłumaczyć czytelnikowi , ze bezdomnemu nie warto pomagać , bo to na pewno pijak . Pisze Pani cyt. " W sytuacji gdy gmina nie ma własnego ośrodka wsparcia – schroniska lub ogrzewalni, zgodnie z zapisami ustawy na którą Pan się powołuje może zawrzeć umowę z innym ośrodkiem, " niczego takiego w tej ustawie NIE MA , jeżeli się mylę to proszę mi podać nr. art. Ten " Inny " ośrodek , o którym Pani pisze ,
( TOWARZYSTWO POMOCY IM. ŚW. BRATA ALBERTA ul. bp. Bernarda Bogedaina 5) , zawsze , ilekroć dzwoniłem , odmawiał pomocy z powodu braku miejsca . We Wroclawskiej ogrzewalni - podobnie ... " Problem bezdomności został szeroko poruszony przez Radnych RM w grudniu na Komisja Prawa i Porządku Publicznego. " - To własnie z mojej inicjatywy (Poprzez P. Regieca ) bo poza mną to chyba nikogo to nie obchodzi .
W 2016 r. jedyna osobą , która realnie pomogla bezdomnym , był Pan starosta , mimo , że to nie należało do jego obowiazków . Sprawa niestety została rozmyta przez burmistrza i bezdomni wrocili na łono natury , bo poszło o kilkadziesiąt zł. na książeczki zdrowia , gdyż to był warunek by mogli podjąc pracę .
Wciąż urzędnicy miejscy szukają powodu , aby odmówić pomocy , zamiast poszukać sposobu aby pomóc .

( Co za " Kopernik " wpadł na pomysł aby wywieźć bezdomnych do oddalonej o około 80 km Świdnicy ? Oni się po prostu tego boją ,trzeba trochę wejść w psychikę tych ludzi !! !. )

2017-11-19 ~ XXX ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Te wypowiedzi to skandal proponuje...........aby przewodnicząca, jeśłi to czyta złożyła zawiadomienie do prokuratury :) :) :)

2017-11-19 ~ olaviak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale forum pisu widze powstało.

2017-11-19 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zdrada zawsze zostanie napiętnowana , partie o których mowa same się wykluczą , wyborcy ocenią targowice tak jak na to zasługuje . Chętnie zagłosuję za delegalizacją mimo że wierzę że nie będzie to konieczne .

2017-11-19 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ obiektywny

wątek obecnie jest o tym, że sądzić ma/nie ma unia... na historię przyjdzie pora gdy w kolejnych wyborach do parlamentu europejskiego wygra nie ten kto powinien...

2017-11-19 ~ obiektywny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Historia osądzi, kto bardziej zdradził ci co łamią Konstytucje czy ci którzy przeciwko temu występowali! :-/

2017-11-18 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ 12345
~ Janek

500 i duuuużo więcej na politykę prokreacyjną czy imigranci ze wschodu i kierunku afrykańsko-bliskowschodniego ( jak robią to inne starzejące się społeczeństwa )? dyskusja, czas start ;)

2017-11-18 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Janek -
500+ to nie jest pomoc , lecz rozdawnictwo.

2017-11-18 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Akurat okres grzewczy i temat jakoś dziwnie pomijany przez "najgłośniej" walczących ze smogiem. Dlaczego tak wielu ludzi zrezygnowało/ rezygnuje z ogrzewania gazowego? Jak wyglądałoby zanieczyszczenie powietrza przy cenie gazu ok. 30 proc. niższej ( jak ma zachodnia Europa ).

Co nas bardziej dotyka stopień zanieczyszczenia powietrza czy to z której opcji politycznej akurat w tym czy innym okresie będzie dany sędzia... Jasne, że to duże uproszczenie, ale...

2017-11-18 ~ Janek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę, że PiS coraz więcej pieniędzy wydaje na swoich Troli! Jak ktoś nie widzi co ten rząd wyrabia to jest ślepy, albo przymyka oko za 500 zł. Manewr znany od setek lat. Najpierw uzależniamy ludzi od siebie, a potem po kolei ich zniewalamy. Ludzie jarają się z 500 zł, a my co miesiąc doimy ich na miliony!

2017-11-18 ~ piotrek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może walczy się inaczej, tyle tylko, że Platforma nie walczyła tam gdzie trzeba.
Zawalczyła, by nie było gazociągu północnego i dwóch nitek? Co zrobili w tej sprawie, by Rosjanie i Niemcy nie dogadali się?
A teraz przy następnej umowie na gaz Rosjanie wywindują takie ceny za gaz, że nie opamiętamy się. Zaczynam naprawdę wierzyć, że tak jak Gerhard Schroeder został prezesem NordStream, tak nasi politycy Platformy też są opłacani przez kraje ościenne.

2017-11-18 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do ~ Ktośka

Ktoś tu do końca nie rozumie co się stało, przypominam, że władze PO po głosowaniu odcięły się od własnych posłów głosujących za rezolucją wszczynającą postępowanie mające na celu wprowadzenie kar finansowych. Czy naprawdę mamy wierzyć w to, że UE chodzi o praworządność u nas kraju? ( co wtedy z przymykaniem oczu na sytuację we Francji, Niemczech, Hiszpanii... ) Skoro aktualne władze polityczne UE mają okazję zaoszczędzić pieniądze naszym kosztem to do tego dążą... część naszych posłów świadomie/lub nie dokłada się do tego.

Proszę pokazać gdzie wcześniej skarżący się w parlamencie europejskim żądali kar finansowych które miałyby dotknąć obywateli? Dodatkowo wypowiedź Guy Verhofstadta jaka padła podczas ostatniej debaty jest poniżej wszelkiej krytyki, dokłada się zaraz do niej min. Gross w amerykańskiej prasie i mamy na zewnątrz obraz Polaków jako społeczeństwa faszystowskiego... takie działania chcemy popierać?

Jeżeli ktoś cały problem sprowadza do starcia twardego elektoratu PiS i totalnej opozycji to nic nie rozumie i dalsza dyskusja jest zbędna.


2017-11-18 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo Max. Popieram.
Kukizy przestańcie chodzić na PiSowskiej smyczy.

Przypominam, że wcześnie na Polskie władze skarżyli się w Brukseli posłowie PiS po ostatnich wyborach samorządowych, że niby wybory zostały sfałszowane, a wcześniej skarżyli się w sprawie Smoleńska, ale tego nie chcą pamiętać. Żeby była jasność nie mam o to pretensji, bo również od tego są instytucje europejskie.

Poza tym Polacy mają nie tylko prawo, ale i obowiązek mówić o tym co teraz PiSiory wyprawiają w kraju. Mówienie, że to zdrada, że sprawy Polski powinno załatwiać sie w Polsce, to tak jakby powiedzieć dziecku bitemu przez ojca, że nie ma tego zgłaszać tylko swoje sprawy załatwiać w swoim domu!
Ziobro samodzielnie odwołuje prezesów sądów bez podania przyczyny i zastępuje ich swoimi ludźmi, W Trybynale Konstytucyjnych siedzą osoby usłużne władzy, władza chciała obsadzić swoimi ludźmi Sąd Najwyższy (veto Prezydenta) i wymienić Państwową Komisję Wyborczą (oczywiście na swoich), władza zwalcza Rzecznika Praw Obywatelskich i wiele innych. O TYM TRZEBA MÓWIĆ !! !


2017-11-18 ~ zen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Było to też widać przy głosowaniu w sprawie budżetu obywatelskiego.

2017-11-17 ~ obywatelski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PO jest bardzo obywatelska i zawsze glosują za dobrem obywatela. Widać to na przykładzie obwodnicy Ołąwy i głosie Pana Pilawy....

2017-11-17 ~ morze tak a moze nie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do ~ max

Czyli uważasz, że 60 tys. ludzi z pochodu Narodowców jedynie pokrzykuje i wymachuje chińską bawełną a jedynie słuszny patriotyzm reprezentują grupy opozycyjne wspierane przez np. niemiecką Antifę?

Zgoda, były hasła i zachowania niezgodne z prawem ale od tego jest policja żeby wyciągać prawne konsekwencje. Nikt jakoś z krytykujących "nie potrafi" odpowiedzieć na pytanie dlaczego na marszu 11 listopada w ostatnich latach jest spokojnie, nikt nic nie pali, nie rzuca kamieniami... Europa zajmuje się obecnie polskim faszyzmem, nie obchodzą ją np. zamieszki jakie miały miejsce 11 listopada w Belgii, co dzieje się w Hiszpanii... 12 listopada w Poznaniu wspomniana już Antifa dążyła do sprowokowania zamieszek, o hasłach z tego dnia i zachowaniach w mediach generalnie cisza...

Warto oceniając całość przyjrzeć się jej, dostępne są filmy z marszu... choć yt stara się te przeczące tezie że nie był to marsz faszystowski blokować ( yt Marcin Rola )... wg. mnie, nie udają się prowokacje siłowe więc ideologia która walczy z marszem na podstawie marginalnych zachowań na siłę dyskredytuje całe wydarzenie... konsekwencje to rezolucja poparta przez część PO, dziś w 3 Trzaskowski już ich tłumaczył, że się "zagotowali", widać punktów sondażowych sobie tym nie dodali...

2017-11-16 ~ Mix ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Delegalizacja, delegalizacją ...ale faktem jest że to co PO robi to zwykłe kablowanie, zresztą w Oławie też pewna pani z PO podobno też wizytowała prokuraturę.....

2017-11-16 ~ max ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Patrioci którzy tylko umieją wrzeszczeć, opluwać i machać chorągiewkami to nieporadne dzieci. Chcecie być patriotami to zróbcie coś dobra Narodu - zbudujcie, skonstruujcie, wynaleźcie, kupcie itp. ale do tego potrzeba wiedzy, trochę sprytu, oraz wspólnego działania aby wyprzedzić innych a nie bezradnego darcia ryja i udawania patriotów w chińskich dresach... z napisami żołnierze wyklęci, husaria itp. - średniowiecze już dawno się skończyło halo dzisiaj walczy się trochę inaczej (historia historią a gospodarka i tak swoje zrobi) ale co mogą powiedzieć bezradni sfrustrowani młodzi ludzie którzy w prymitywny sposób są wykorzystywani przez opętanych i działających wyniszczająco na Naród Polski psychopatów... [*]

2017-11-16 ~ do anty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Idź do Romka, on ci wiele obieca, nawet obwodnicę.

2017-11-16 ~ anty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jestem za rozwiązaniem Kukiz 15. Na przykładzie Oławskiego Kukiza widać że nie potrafią zrobić nic dla Oławy. I nie krytykują BBs.

2017-11-16 ~ europejczyk ( gość forum ) zgłoś naruszenie
NNUN - zabawny jesteś :-/

2017-11-16 play play aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Zapamiętajcie!

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Delegalizacja PO i Nowoczesnej

2017-11-16 ~ ktoś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A Rybak też będzie zbierał na Świebodzkiej?

2017-11-16 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może byś nam powiedział gdzie będą zbierać podpisy a na pewno ktoś swoją cegiełkę do tego dołoży 😉

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin