Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | II Powiatowa Gala Talentów - ART-TALENT 2019 | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2016-10-21 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 2

Dziwne skrzyżowanie


Jakby na skrzyżowaniu ul.3-Maja z ul.B.Chrobrego nie działała sygnalizacja świetlna , to miałbym wielki problem jadąc w kierunku ul.B.Chrobrego.
Na tym odcinku jestem na pierwszeństwie , więc pytam się co tam przy sygnalizacji świetlnej robi znak A-7 ?? ?? ??
W przepisach ruchu drogowego coś się ostatnio zmieniło ?
ilość ostatnich komentarzy: 35.
2018-01-06 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
,, ...... chodzi o nieblokowanie skrzyżowania przez długie zestawy skręcające w lewo z głównej.''

Długi zestaw nie ma prawa wjechać na skrzyżowanie jak nie ma pewności , że go opuści.
Nie wymyślajcie farmazonów.

2018-01-06 ~ DWDW ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Macie problemy.... we Wrocławiu jest podobnie (np.: wiadukt ul. Gazowa). A cel postawienia tego znaku jest taki jak ktoś już wspomniał - chodzi o nieblokowanie skrzyżowania przez długie zestawy skręcające w lewo z głównej.

2017-12-25 ~ Fvb ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znawca - ono jest takie normalne jak ten kraj.

2017-12-23 ~ Znawca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To skrzyżowanie jest normalne, nie dziwne. No ale ja mam prawo jazdy a nie kartę woźnicy.

2017-12-23 ~ AudiFan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moje Q7 jest jak czołg, zawsze ma pierszeństwo!

2017-12-18 ~ Oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jadą tam na pamięć chociaż jest znak ustąpienia a nie reguła prawej strony ,ostatnio mogłem zarobić parę groszy z ubezpieczenia ale przy hamowałem jak zobaczylem że auto na doa nawet niezamierzał zwolnić,gdybym miał starsze autko nawet bym na prawą strone nie popatrzyl jadąc droga główna,jest tam wyraźny znak i przy braku sygnalizacji on obowiązuje

2017-12-16 ~ Cezar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I jak w końcu z tym skrzyżowaniem ?

2016-10-29 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Prawda.
Miałem na myśli bardziej to, że kierowca długiego składu powoli kręci w lewo i już będąc na krzyżówce kątem oka dostrzeże wpadającą z prawej strony osobówkę, która wyłoniła się zza budyków lecąc wcześniej drogą z pierszeństwem od Tesco i dając na tej krzyżówce w prawo.
Wyobraź sobie siebie w rakim dużym składzie jak nagle stajesz dęba :-)
Dlatego jak dla mnie ten znak ustąp pierwszeństwa w tym miejscu jest intuicyjnie poprawny.
Czy zgodny z przepisami? To juz pytanie do Zarządu Dróg albo do Wydziału Ruchu Drogowego bo jak wspominałem jestem tylko zwykłym kierowcą a nie ekspertem ruchu drogowego. Co nie zmienia faktu, że uważam forum za właściwe miejsce do przemyśleń tak amatorów jak i specjalistów. Pozdrawiam wszystkich jeżdżących po Oławie :-)

2016-10-29 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~kierowca
Naczepa DEDAL jak i inni użytkownicy drogi przy włączonych (na zielonym) lub wyłączonych światłach nie powinni wjeżdżać na skrzyżowanie nie będąc pewni , że są w stanie je opuścić.
Kierowcy nie stosując się do tego przepisu korki robią w Oławie ..... , widać to na każdym kroku.

2016-10-29 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podbijam temat. Patrząc na pierwsze zdjęcie zamieszczone przez 12345 to gdyby przy wyłączonych światłach ta naczepa DEDAL miała przepuścić tych z prawej to tyłem blokowałaby przejazd ulicą 3-go Maja na wprost w kierunku PKSu. W mojej ocenie ten znak ustąp pierwszeństwa w tym kontekście jest uzasadniony.

2016-10-27 ~ Maczo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Możesz nie przepuszczać pieszych nikt Ci tego nie zabroni robić.
Szukacie problemów a każdy uczestnik ruchu chciałby mieć swoje prawa.

2016-10-26 ~ Zbysio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla mnie dziwne jest przejście dla pieszych, ul.Chrobrego-Młyńska przepuszczający pieszych blokują skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, masz zielone i stoisz na skrzyżowaniu bo przechodzą piesi !! !

2016-10-26 ~ kolega 12345 dokończy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kolega 12345 temat dokończy na jakimś forum o gównoburzy.

2016-10-25 ~ zainteresowany ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a gdzie zamierzasz kontynuować dyskusję na ten temat?

2016-10-25 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do kierowca

kierowca napisał;
,,...A ja dziękuję za wywołanie tego tematu bo przynajmniej ruszyłem szare komórki.
I tak od pytania do pytania analiza tego tematu doprowadziła mnie do konkluzji, że pierwszeństwo na wspomnianych dwóch krzyżówkach wynika z przebiegu DW396. .... ''

Chętnie bym się z Tobą zgodził , ale jak widać na foto , drogowcy też są innego zdania.

p.s.
Kończę dyskusję na ten temat (... przynajmniej tu na forum), bo jak widzisz wyszedł już ze swojego akwarium jeden glonojad , Twój przedmówca z dnia 24-10-2016 i swoim gównem się we mnie ociera.


Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Dziwne skrzyżowanie

2016-10-24 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja dziękuję za wywołanie tego tematu bo przynajmniej ruszyłem szare komórki.
I tak od pytania do pytania analiza tego tematu doprowadziła mnie do konkluzji, że pierwszeństwo na wspomnianych dwóch krzyżówkach wynika z przebiegu DW396.
W tym kontekście potrzebny jest wspomniany znak ustąp pierwszeństwa na krzyżówce 3go-Maja i B.Chrobrego a nie jest potrzebny na krzyżówce drogi 94 z ulicą Strzelną (czyli tu i tu wszystko jest jak być powinno).

2016-10-24 ~ do 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Trzeba mieć nawalone pod deklem aby takie pytania zadawać ludziom z takim samym pojęciem. Znak stoi już jakiś czas, do tej pory nikt na to nie zwrócił uwagi co tłumaczy jedno - mamy gdzieś znaki i jeździmy na pamięć. Zamiast powodować kolejną gównoburzę qówno się znających trzeba było pod klapać temat do zarządu dróg i wszystkim nam przedstawić ich odpowiedź.

2016-10-23 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panowie! Nie żryjta się... Jeśli już chcecie, czy chcemy, porozmawiać szerzej o dziwnych miejscach do jazdy, to trzeba nowy wątek zacząć w stylu "miejsca do strzelenia dzwona" i tam opisywać te punkty.
Co do skrętu z 94 przed światłami w stronę Kauflandu, to faktycznie jest tam ciekawie, bo mijając zaraz za skrzyżowaniem wjazd w Osadniczą w stronę straży i kościoła, to mija się drogę podporządkowaną, a chwilę później, skrzyżowanie ze zjazdem do stacji paliw POMu jest już skrzyżowaniem równorzędnym. Inny punkt do złapania dzwona, to jednokierunkowy wyjazd od strony Biedronki z Okólnej w Osadniczą. Kiedyś był tam znak ustąp pierwszeństwa. Teraz jest to skrzyżowanie równorzędne z zerową widocznością w lewą stronę.
Wracając jeszcze do skrętu w Osadniczą, to tamtejsi mieszkańcy bardzo często zostawiają auta na samym łuku przed domem. Raz jakiejś kobiecie urwałbym drzwi, bo zaparkowała i nie patrząc zaczęła wysiadać. Swoją drogą, to można by tam pasy i martwe strefy namalować, chociaż patrząc po stanie ulicy Osadniczej na odcinku od skrzyżowania do Gladiatora, to jeszcze długo na to czekać.

2016-10-23 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
skręcając z drogi 94 w prawo w ulicę Strzelną jedziesz drogą DW396 i dlatego nie ma tam znaku ustąp pierwszeństwa więc podając ten przykład jednocześnie sam sobie odpowiedziałeś dlaczego skręcając w prawo z 3-go Maja w B.Chrobrego trafiamy na znak ustąp pierwszeństwa. bo droga 396 prowadzi od PKSu w lewo :)

chociaż patrząc na zachowania kierowców na tej krzyżówce śmiem twierdzić, że pierwszeństwa kierowcom z prawej strony w tym miejscu ustępuje najwyżej co drugi skręcający z 94 w lewo w ulicę Strzelną i kto wie czy nie przydałby się tam właśnie znak ustąp pierwszeństwa.

zwróć uwagę na pierwszą moją odpowiedź, byłem przekonany, że jadąc od PKSu w stronę Tesco i skręcając w lewo w stronę kwadraciaka i Jelcza-Laskowic oczywiście trzeba przepuścić tych nadjeżdżających z przeciwka ale napisałem też (niejako z automatu), że dalej trzeba się zatrzymać i przepuścić kierowców z prawej (czyli dokładnie tych co mają ten nieszczęsny ustąp pierwszeństwa).

ale teraz analizując dodatkowo cały przebieg drogi DW396 chyba wszystko jest już jasne?

sam fakt, że jestem zwyczajnym kierowcą a nie "inżynierem ruchu drogowego" nie oznacza, że jestem małolatem albo wodzę Cię za nos.

2016-10-23 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do kierowca
Z początku myślałem , że znalazłem w Tobie partnera w dyskusji na ten temat , tym bardziej ,że jak widać zainteresowanie tym skrzyżowaniem jest niewielkie ( ..... szkoda , że o następnym kinie w Oławie nie napisałem - być może byłoby ciekawiej :) ).
Im dalej w las , to mam wrażenie , że wodzisz mnie za nos i pleciesz jak małolat .
Przepraszam - , ale takie mam odczucie teraz o Tobie.
.....

kierowca napisał;
,, ....Podobny patent jest jak jedziesz Kutrowskiego w stronę Shella i na tym skrzyżowaniu ze światłami przy Urzędzie Skarbowym skręcisz w lewo i jedziesz dalej w kierunku myjni, Szkoły Podstawowej Nr 4 i Kauflandu to zaraz z prawej strony masz drogę (tą od remizy strażackiej) i też się chce im ustąpić pierwszeństwa ale im tam tak samo postawili znak ustąp pierwszeństwa. ....''

Jak jesteś mieszkańcem Oławy , to twierdzę , że wyżej przedstawiony przez Ciebie przykład nic nie wnosi do sprawy.
Znam ciekawsze skrzyżowanie - drogę 94 , która krzyżuje się z ul. Strzelną.
Nie będę się rozwodził , gdyż wszyscy wiemy , że droga 94 jest główną , tj. z pierwszeństwem przejazdu.
Pytanko do Ciebie i do zainteresowanych;
dlaczego kierujący jadąc z Lidla skręcając w prawo na most przy ul.Strzelnej ma pierwszeństwo przed tym , który jedzie z lewa?
..... dlatego ,że mądrala jakiś nie postawił tam znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu.2016-10-23 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakby nie kombinować skręcający z tej drogi w prawo zjeżdżają z 3-go Maja (z ulicy z pierwszeństwem)w B.Chrobrego i trafiają na znak ustąp pierwszeństwa :)

2016-10-23 ~ do 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zajrzyj do kodeksu, prawojazdy zrobiłeś (jak to kiedyś mówili) za jajka? Wszystko jest czytelne...jakby nie było znaku, obowiązuje reguła "prawej dłoni, ręki. :)

2016-10-22 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~kierowca
Nie wyskakuj mi tu z innymi skrzyżowaniami :)
.... , nie na ich temat rozpocząłem dyskusję.
Zacznijmy od nowa .
Jadąc ul.3-Maja niezależnie z którego kierunku przed skrzyżowaniem jest znak droga z pierwszeństwem przejazdu.
Kto w/g Ciebie na tym odcinku ma pierwszeństwo , skręcający z tej drogi w prawo , czy w lewo ?

2016-10-22 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No niestety tutaj Wódz ma rację. Znak ustąp pierwszeństwa po to ma unikatowy kształt (odwrócony trójkąt), żeby nawet od tyłu był czytelny. Czyli skręcając od PKSu w lewo w stronę Jelcza-Laskowic naturalnie chce się ustąpić tym z prawej strony ale musisz patrzeć na znaki i widać, że tamci mają ustąp.
Podobny patent jest jak jedziesz Kutrowskiego w stronę Shella i na tym skrzyżowaniu ze światłami przy Urzędzie Skarbowym skręcisz w lewo i jedziesz dalej w kierunku myjni, Szkoły Podstawowej Nr 4 i Kauflandu to zaraz z prawej strony masz drogę (tą od remizy strażackiej) i też się chce im ustąpić pierwszeństwa ale im tam tak samo postawili znak ustąp pierwszeństwa.
Czyli wracając do Wodza. Jakby nie patrzyć - Wódz ma rację ;-)

2016-10-22 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~ Wódz
,,..., a jak wyłączą to masz na znaki patrzeć czyli ustąpić kierowcy, który jedzie od PKS, proste jak drut ... "

W tym sęk , że tak jadący ustępują tym z prawej strony , bo znają przepisy ruchu drogowego w przeciwieństwie do Ciebie.


2016-10-22 ~ Wódz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale macie problem, jak działają światła to jest Ok. a jak wyłączą to masz na znaki patrzeć czyli ustąpić kierowcy, który jedzie od PKS, proste jak drut i nie szukajcie stu innych rozwiązań i 150 dodatkowych znaków tylko patrzcie na istniejące znaki. Dla mnie jest to czytelne i proste, niektórzy nie znają podstawowych znaków.

2016-10-22 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wychodzi na to, że jak jedziesz od Tesco 3-go Maja prosto w kierunku PKSu to jesteś na drodze z pierwszeństwem :) ale jeżeli jadąc od Tesco 3-go Maja chcesz skręcić w prawo w stronę kwadraciaka i Jelcza-Laskowic to trafiasz na tych którzy jadą drogą 396 od PKSu i skręcają w lewo w stronę Jelcza-Laskowic i tutaj kończy Ci się pierwszeństwo drogi 3-go Maja, żeby dać pierwszeństwo drodze 396 :)
no taka sytuacja :)

2016-10-22 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Zarządca drogi do spółki z policją mają w dupie to, że kierowcy są skonfundowani. Że wprowadza się ich w błąd, że utrudnia im się poruszanie. Bo ważniejsze jest to, b bloczek mandatowy się szybko zapełniał. Światła działają dziwnie? Powodują korki? A kogo to w tym mieście obchodzi? Przecież fajnie jest, jak korki sięgają niemal poza miasto. Policjanci sobie włączą dyskotekę i pojadą. A reszta niech stoi. Mało to innych absurdów drogowych? Choćby równoczesne remontowanie wyjazdów z miasta?

2016-10-22 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~ kierowca
Sprawdziłem - jest tak , jak mówisz - droga 396 leci tak , a nie inaczej.
W takim bądź razie co robi znak droga z pierwszeństwem przejazdu przed skrzyżowaniem jadąc od Tesco w stronę PKS i znak ustąp pierwszeństwa przejazdu na skręcie w prawo z ul B.Chrobrego w stron PKS-u ?

2016-10-22 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Do ~ kierowca
,,Rzeczywiście tam jest znak ustąp pierwszeństwa.
Ale zwróć uwagę jak przebiega droga 396 jadąc od strony PKSu i skręcając w B.Chrobrego w kierunku Jelcza-Laskowic (ona chyba jest nadrzędna i wyznacza pierwszeństwo przejazdu)...."

Powiedz to gościowi z drugiego końca kraju . :)
Jeśli masz rację to o znakach typu T6a - T6d zapomnieli ?

2016-10-22 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rzeczywiście tam jest znak ustąp pierwszeństwa.
Ale zwróć uwagę jak przebiega droga 396 jadąc od strony PKSu i skręcając w B.Chrobrego w kierunku Jelcza-Laskowic (ona chyba jest nadrzędna i wyznacza pierwszeństwo przejazdu).
Dodatkowo chodzi też pewnie o to, żeby nie zablokować krzyżówki w przypadku wyłączonych świateł bo jak jedziesz od Tesco i skręcasz w prawo w stronę B.Chrobrego to możesz sobie swobodnie poczekać a jak już jesteś na tym krótkim pasie na skrzyżowaniu jak skręcasz od PKSu w B.Chrobrego to zatrzymując się, żeby przepuścić tych z prawej (którzy teoretycznie powinni mieć pierwszeństwo gdyby właśnie nie znak ustąp pierwszeństwa) to krzyżówka łatwo by się korkowała.

2016-10-21 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skoro już powstał temat znaków, świateł... Ostatnio coś się stało z synchronizacją świateł tych obok PKS z tymi " Na Jelcz", żeby było jaśniej - mamy zielone światło koło PKS, nie dojeżdżamy nawet do połowy "żylety" i już czerwone na światłach prowadzących na Chrobrego. Zielona fala umarła :(

2016-10-21 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
obrazkowo chodzi mi o ten.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Dziwne skrzyżowanie

2016-10-21 ~ 12345 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ~ kierowca
Przepraszam - niewyraźnie się sprecyzowałem.
Jadąc z Tesco i skręcając w prawo na tym skrzyżowaniu jest ten znak koło przejścia dla pieszych przy sygnalizacji świetlnej.

2016-10-21 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jadąc 3-go Maja od PKSu w stronę Tesco jedziemy drogą z pierwszeństwem przejazdu i informuje o tym znak D-1 (droga z pierwszeństwem). Czyli kiedy nie działają światła to żeby skręcić w lewo w B.Chrobrego najpierw przepuszczamy tych z przeciwka, zjeżdżamy w lewo i znów musimy przepuścić tych, których mamy z prawej strony (jadących 3-go Maja od Tesco w kierunku B.Chrobrego i kwadraciaka).
Gdzie ten znak A7?
No chyba, że coś nie rozumiem i pokręciłem ;-)

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin